Asi to bude kluk

Na dnešek jsme byli objednaní na ultrazvukové vyšetření, které se provádí ve dvacátém týdnu, a na prohlídku. Je to sice o něco později, ale náš pan doktor měl dovolenou, a právě se vrátil. My trávíme tento týden (již od minulého pátku) odpočinkem na chalupě. Ráno jsme se tedy museli vypravit do města, zcivilizovat, a dorazit do nemocnice. Naštěstí jsme byli objednaní až na 10.30 na UZV, a na 11.00 na prohlídku.

Dojeli jsme o něco později, ale to ničemu nevadilo, neboť jsme ještě chvilku čekali. Nejprve do poradny, zvážit a změřit bříško. Bříško roste normálně, ale maminka nám nepřibrala, naopak oproti počátku těhotenství ještě kilo ztratila. Poté jsme šli k ultrazvuku. Sestřička si potřebovala vyjasnit, proč jsme byli objednaní na ultrazvuk k nim, zřejmě jí nebylo z dokumentace jasné, že jsme po posledním UZV ve dvanáctém týdnu změnili lékaře. Než měl pan doktor čas, chvilku jsme sledovali cvrkot na oddělení. Nastávající mamince se z toho udělalo trošku šoufl.

Pak již jsme šli dovnitř. Tatínek byl jsem u ultrazvuku, viděl všechno. Páteř, malá žebírka, pracující srdíčko se čtyřmi dutinami, ruce, nohy, hlavičku s mozkem. Pan doktor dělá nějaká měření a opravuje předpokládané datum porodu na 3. ledna. Že by jsme měli veselého Silvestra? Mimčo prý v poslední době o trochu zrychlilo ve vývoji. Zeptali jsme se na pohlaví, pan doktor zaměřil sondu mimču mezi nohy, a vypadá to, že to bude kluk! Maminka byla opravdu hodně zklamaná, chtěla holčičku, neboť vypozorovala, že chlapečci jsou nudní a uřvaní. Tatínkovi je to jedno, hlavně záleží na tom, aby to bylo zdravé, ale pro holčičku už měl vymyšlené jméno. Teď tedy musíme vymyslet jméno pro chlapečka. Ptali jsme se pana doktora, jak jisté je, že to bude skutečně kluk. Říkal, že u tohoto ultrazvuku ve dvacátém týdnu je pravděpodobnost správného určení pohlaví dítěte asi 80% (pohlavní orgány ještě nejsou vyvinuté, u chlapeček ještě nemá pindíka, ale jen jakýsi hrbolek). Pan doktor si ale prý v tom věří. Také jsme dostali výsledek triple testu odebíraného v 16. týdnu, o který jsme si již volali, jakmile byl hotový. Riziko prý je snížené. Poté jsem nechal v ordinaci mamču s panem doktorem, aby jí mohl provést klasické vyšetření.

Poté ještě jdeme zpět do ordinace. Pan primář bude mamče měřit porodní cesty. Máme trochu nízko umístěnou placentu. Mamča také konzultuje přetrvávající nevolnosti, pro které nepřibírá. Dostává předepsané čípky před jídlem.

Hotovi jsme okolo třinácté hodiny. Mamče se dostalo nadstandardní péče, ultrazvuk a dvě gynekologická vyšetření. Všechno se zatím zdá být v mezích normy. Na tento pátek jsme objednaní na ultrazvuk srdíčka.

Jdeme na oběd a podívat se do města na nějaké hadříky. Nakupujeme většinou modré. Ty by slušely i holčičce. Necháváme si objednat fusak a zavinovačku do autosedačky. Také laděné do modra. Udělalo se pěkně a teplo, a to mamče nedělá dobře. Odjíždíme z města, stavujeme se k Lenčiným rodičům pro zavařovačky (potkáváme se s bráchou Davidem a jeho Ivou), a pak domů zavařovat švestky. Náročný den. Na chalupu se vracíme pozdě a totálně unavení.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.